25 czerwca, 2022

Inwestor i wykonawca w jednym: korzyści dla klienta

Inwestor i wykonawca w jednym korzyści dla klientaWybór dewelopera, który pełni zarówno rolę inwestora, jak i generalnego wykonawcy to przede wszystkim istotne korzyści dla klienta.

W praktyce można to zaobserwować na podstawie następujących kryteriów: Firmy deweloperskie odpowiedzialne zarówno za nadzór, jak i za wykonawstwo budowlane są zwykle stabilne finansowo. Można im więc powierzyć pieniądze i jednocześnie mieć pewność, że nie zostaną one zaprzepaszczone. Deweloperzy, którzy są jednocześnie inwestorami i generalnymi wykonawcami to przeważnie firmy z tradycjami, które istnieją na rynku od wielu lat. Posiadają więc rozległą wiedzę i wieloletnią praktykę w swojej branży. Deweloper odpowiedzialny za całość zadań budowlanych najczęściej unika tworzenia spółek celowych, nastawionych na jednorazowe inwestycje i ryzykownych z punktu widzenia nabywcy. Inwestor, który jest także wykonawcą ma o wiele większe możliwości efektywnego zarządzania ryzykiem niż sam inwestor. Nawet jeśli zespół wykonawczy przekroczy założone koszty, deweloper i tak będzie w stanie bezpiecznie ukończyć budowę. Nadzór i wykonawstwo po stronie jednej firmy to zwykle szybszy obieg informacji, lepsza komunikacja i krótszy czas realizacji inwestycji. W przypadku współpracy dwóch niezależnych firm o wiele trudniej jest osiągnąć taki efekt.

Ceny mieszkań oferowanych przez deweloperów, którzy są jednocześnie generalnymi wykonawcami są korzystne dla nabywcy.

Obniżenie kosztów jest w tym przypadku możliwe dzięki wyeliminowaniu pośredników, a tym samym narzucanych przez nich marż. Jeśli ten sam podmiot odpowiada za całość działań budowlanych, istnieje większe prawdopodobieństwo, że inwestycja zostanie wykonana solidnie i terminowo. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz