19 maja, 2022

Farba do łazienki

 

Robiąc remont w domu lub mieszkaniu, jednymi z najtrudniejszych decyzji są te, związane z urządzeniem i wystrojem łazienki. Łazienka jest pomieszczeniem, które jest na równi eksploatowane przez wszystkich domowników, a ponadto dokonujemy tam prania czy suszenia ubrań. Nie bez powodu źle wyremontowana łazienka, szybko niszczeje, i w niej szybciej niż w innych pomieszczeniach zacierają się ślady po remoncie. Z drugiej strony łazienka jest miejscem gdzie bierzemy prysznic lub kąpiel, czyli bardzo osobiste zabiegi higieniczne i warto by było, aby łazienka była z jednej strony higieniczna, a z drugiej strony jej wygląd sprawiał przytulne i komfortowe wrażenie.

Malowanie ścian

Jedną z metod ostatnio coraz modniejszych, jest użycie jago głównego elementu wystroju łazienkowego farby, zamiast płytek. Farby dają wiele możliwości, zupełnie innych aranżacji niż płytki ścienne. Farby można przede wszystkim łączyć na wiele sposobów, w znacznie łatwiejszy sposób można uzyskać wiele efektów, jak na przykład płynne przechodzenie jednej barwy w druga itp. Farby mają jeszcze kilka innych zalet. Jedna z nich jest na przykład łatwość, z jaka można przemalowywać łazienkę. Płytki zmieniamy raczej rzadko i zawsze wiąże się to z dużymi kosztami i dużą ilością pracy, jaką musimy w to włożyć.

Wodoodporna farba

Ale jaka farba do łazienki jest najlepsza? Najlepsza farba do łazienki jest przede wszystkim wodoodporna. Zabezpiecza to pomalowaną powierzchnię przed szybkim zniszczeniem, a dodatkowo uniemożliwia rozwój wszelkich grzybów, które są typowe dla wilgotnych pomieszczeń. Dodatkowo rozwój pleśni i różnego rodzaju grzybów, uniemożliwiają środki przeciwgrzybicze zawarte w samej farbie. Otrzymujemy dzięki temu sterylna i czysta powierzchnie na bardzo długi czas. Kolejnym atutem farb łazienkowych, jest ich zmywalność. Zmywalność ma szczególne znaczenie dla trwałości powłoki w łazience. Łazienka jest miejscem gdzie wyjątkowo często myjemy ściany. Jest to związane z osadzaniem się nalotu z mydła. Dzięki zastosowaniu farb łazienkowych, ściany można czyścić bez obawy o jakość powłoki.

 

Dodaj komentarz