25 czerwca, 2022

Efektowne dodatki

Efektowne dodatkiMinimalistyczne wyposażenie toalety doskonale uzupełnią nadające wnętrzu niepowtarzalny charakter dodatki.

Atmosferę pomieszczenia w dużym stopniu buduje oświetlenie, dlatego funkcjonalnym i jednocześnie efektownym elementem będą LED-owe punkty świetlne montowane w podwieszanym suficie lub przy lustrze. Optyczne wrażenie większej przestrzeni stworzy odpowiednio duża tafla, którego rama może stanowić główny element dekoracyjny wnętrza, np. nawiązując wzorniczo do grawerowanego lub zdobionego kamieniem uchwytu armatury. Estetyczną „kropką nad i” będą dobrane do odcienia glazury ręczniki, dywaniki i akcesoria takie jak dozownik na mydło, podajnik papieru, naturalne mydełka lub świece zapachowe.

Ważne, by ich styl i kolorystyka współgrały z innymi elementami aranżacji.

Jeśli metraż i warunki oświetleniowe na to pozwalają, piękną ozdobą będzie również naturalna roślinność, która ociepli wnętrze i pozwoli stworzyć bardziej intymny, przytulny nastrój. Zrezygnować z tego, z czego zrezygnować można, a w urządzaniu wnętrz kierować się prostotą i funkcjonalizmem oto najważniejsze założenia stylu minimalistycznego, który jako jeden z nielicznych większą wagę przywiązuje do tego, co pozostaje niewidoczne, a zdecydowanie mniejszą do dodatków. Ta cecha odróżnia go od innych stylów, w których atmosferę wnętrza osiąga się zwykle za pomocą ozdób, obrazków, ramek i wielu innych dekoracji. W minimalistycznych wnętrzach o klimacie miejsca decydują nie dodatki, a przede wszystkim stonowane barwy, geometryczne meble, a także inteligentne rozwiązania poprawiające jakość życia. I właśnie z tego względu grzejniki podtynkowe wpisują się w tę koncepcję idealnie.

Dodaj komentarz