18 stycznia, 2022

Działanie na rynku deweloperskim

Działanie na rynku deweloperskimObecnie produkując mieszkania i sprzedając je klientom, trzeba bardzo uważać w kwestii dyktowania ceny. Rynki ponownie zdecydowanie sprzyjają deweloperom i inwestorom, ale klienci nadal uczuleni są na przesadnie zawyżoną wartość nieruchomości. Jeszcze nie tak dawno na rynkach finansowych bardzo wiele mówiło się o nieruchomościach, które w przeszłości kupione były za kredyt w wysokości pół miliona złotych, a dzisiaj bank nie byłby w stanie w przypadku licytacji takiej nieruchomości otrzymać za nią nawet trzystu tysięcy złotych.

W wielu przypadkach cały ciężar finansowy spada naturalnie na klienta, ale coraz więcej jest głosów za tym, aby równo obciążyć odpowiedzialnością za naturalną rynkową zmianę cen nieruchomości obie strony zawierające kontrakt, jakim jest kredyt hipoteczny.

Scenariusze kosztowe

Z tego właśnie względu obecnie każdy deweloper Wrocław dokładnie analizuje wszystkie scenariusze kosztowe, zanim przystąpi do ważnej inwestycji. Oczywiście są takie inwestycje, które ponad wszelką wątpliwość są w stanie przynieść każdemu inwestorowi korzystne zamknięcie budżetu – jak mieszkania Wrocław nowe, budowane w trakcyjnych podmiejskich terenach, z których coraz łatwiej podróżuje się komunikacją miejską czy szlakami rowerowymi. Zdarzają się jednak inwestycje dużo poważniejsze, w których oczywiście pojawiają się także mieszkania rynek pierwotny Wrocław, ale dodatkowo deweloper planuje w takim miejscu umieścić specjalnie przestrzeń dla biznesu.

Co mieści się w budynkach?

Z pomieszczeń ulokowanych na wyższych piętrach nowoczesnych budynków mieścić mogą się sale konferencyjne albo przestrzeń biurowa do wynajęcia przez nowoczesne przedsiębiorstwa, na dole zaś ulokować można podstawowe punktu usługowo-handlowe, bez którego praktycznie żadne nowoczesne osiedle nie mogłoby powstać ani skutecznie funkcjonować. Wszystko zależy oczywiście od możliwości finansowych dewelopera – czasami na pierwsze zyski trzeba czekać kilka lat od zamknięcia projektu budowlanego. Tylko największe firmy deweloperskie mogą pozwolić sobie na to, aby przez pierwsze lata dokładać do interesu w oczekiwaniu na prognozowane wcześniej zyski.

Dodaj komentarz