18 stycznia, 2022

Drzwi skrojone na miarę

Drzwi skrojone na miaręWybierając drzwi tarasowe ważną kwestią jest możliwość ich precyzyjnego dopasowana do konstrukcji budynku, naszych potrzeb oraz oczekiwań i projektu.

Dlatego szukając idealnego systemu przesuwnego należy zwrócić uwagę na maksymalną wielkość przeszkleń. Malowniczy panoramiczny widok jaki dadzą nam duże powierzchnie przeszkleń to marzenie wielu z nas. Niestety systemy drzwiowe mają swoje ograniczenia. Dlatego podejmując decyzję przede wszystkim zwróćmy uwagę czy dany producent oferuje systemy w gabarytach, które odpowiadają naszym potrzebom. HS Thermoslide z oferty firmy Awilux pozwalają na stworzenie przeszkleń o maksymalnej szerokości 6500 mm oraz wysokości 2600 mm. Daje nam to duża dowolność w projektowaniu naszych wymarzonych drzwi tarasowych.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest szerokość zabudowy.

System HS Thermoslide SI 82 wyposażony jest w ramy o szerokości 219 mm oraz skrzydła 82 mm. Szerokość profili ma wpływ miedzy innymi na rodzaj i grubość szyb, które możemy zastosować. System HS możemy wyposażyć w pakiet szybowy o grubości do 52 mm. Dodatkowo, firma Awilux oferuje kompatybilne z suwankami Thermoslide szyby typu SunEnergy+. Ich współczynnik przepuszczalności ciepła wynosi Ug=0,5. Możliwe konfiguracje skrzydeł to również istotny aspekt podczas wyboru systemów drzwi przesuwnych. Odpowiednia konfiguracja elementów pozwoli nam na idealne dopasowanie przeszkleń do projektu budynku. W przypadku systemu HS Thermoslide możemy wybrać konstrukcję dwu-, trzy- lub czteroczęściową o jednych lub dwóch ruchomych skrzydłach.

Dodaj komentarz