18 stycznia, 2022

Drzwi na wymiar w roli głównej

 

Okna drewniane czy z PCV?Plany związane z budową domu muszą być dokładnie przemyślane i przeanalizowane. Ewentualne poprawki irytują, zniechęcają do dalszego działania i są dodatkowym wydatkiem, co nie jest bez znaczenia. Gdy zamierzamy kupić np. drewniane ościeżnice do otworów drzwiowych musimy wiedzieć, jakie drzwi chcemy nabyć. Ofert tego asortymentu na rynku budowlanym jest dużo. Możemy kupić drzwi tradycyjne, drzwi łamane, drzwi przesuwane, drzwi harmonijkowe. Wszystkie funkcjonalne i w konkurencyjnych cenach. Lecz zakup drzwi do naszego domu będzie zależał głównie od tego, jaką powierzchnią dysponujemy. Gdyż inne drzwi będą do domu o dużym metrażu, a inne do mieszkania niewielkiego.

Gdy planujemy nabycie drzwi na wymiar bezwarunkowo musimy znać wszystkie parametry, gdyż inaczej nie uda nam się nabyć odpowiednich drzwi do naszego dom. Dlatego przed wyjściem do sklepu należy dokonać dokładnych pomiarów szerokości otworu drzwiowego, oraz wysokości i grubości muru. Dokonując pomiaru otworu drzwiowego trzeba uwzględnić również materiał posadzkowy, oraz sposób wykończenia powierzchni otworu drzwiowego. Otwór do wmontowania drzwi na wymiar możemy pomierzyć sami. Lecz w razie naszych wątpliwości znacznie lepiej będzie powierzyć pomiar wykonawcy, czyli osobie, która będzie zajmowała się montowaniem drzwi. Dokładny wymiar zaoszczędzi nasze pieniądze, gdyż w przypadku złego pomiaru zazwyczaj nie możemy zwrócić, ani też wymienić zamontowanej futryny, oraz drzwi.

Drzwi na wymiar mogą być różne pod względem szerokości, a wszystko zależy od tego, gdzie będą montowane. Na przykład – drzwi do pokoju mają zazwyczaj szerokość 80 cm. taki rozmiar zapewnia wygodną komunikację wewnątrz domu. Nieco węższe drzwi montuje się w spiżarniach, garderobach, pomieszczeniach gospodarczych. Do łazienki natomiast lepiej wybrać szerokość przynajmniej taką, jaką posiadają drzwi pokojowe. Kolejnym ważnym parametrem jest to, czy będą to drzwi prawe, czy lewe. Wybór zależy od kierunku ich otwierania. Przy wyborze ważne są też inne czynniki np. kolor. Wybierając drzwi wewnętrzne dobrze jest dopasować je kolorystyczne do wnętrza pomieszczeń.

 

Dodaj komentarz