18 stycznia, 2022

Drzwi harmonijkowe – alternatywa dla przestarzałych rozwiązań

Dawniej w miejscach, gdzie należało odgrodzić oba pomieszczenia, ale brakowało miejsca na wstawienie w futrynę skrzydła drzwi, funkcję takiej bariery pełniły zwisające prawie do podłogi koraliki, pobrzękujące przy każdym ruchu i ciągnące się za każdym przechodniem.

Obecnie odchodzi się od tego rozwiązania. Owszem, trafiają się osoby hołdujące tej dziwnej tradycji, doszukujące się w relikcie minionej epoki uroku, jednak zdecydowana większość stawia na nowoczesny wygląd i funkcjonalność. Teraz, gdy żyje się szybciej, nie ma czasu na ciągłe rozchylanie lub zaczepianie o zwisające sznurki. O wiele praktyczniejsze od staroświeckich koralików są drzwi harmonijkowe, rozwiązanie stosowane przez tych, którzy cenią sobie przestrzeń i nie chcą jej tracić na rzecz tradycyjnych drzwi.

Cienkie panele i miękki zawias, z takich elementów składa się coraz popularniejszy element wystrojów domów i mieszkań. Nie zajmuje dużo miejsca, poza tym dostępny jest w mnogości kolorów – bez problemu można dobrać kolor drzwi do wyglądu pomieszczeń.

Drzwi harmonijkowe dostępne są w wielu sklepach i marketach budowlanych, a także w wyspecjalizowanych zakładach stolarskich, jak . Często jednak z pewnych przyczyn – na przykład dużej odległości do takiego sklepu, braku transportu lub znacznej różnicy w cenie wielu kupujących przegląda i wybiera drzwi harmonijkowe na Allegro.

To najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Kupujący wybiera odpowiednie drzwi, upewnia się co do ich rozmiaru i jednym kliknięciem zakupuje towar, po czym po kilku dniach w jego mieszkaniu pojawiają się gotowe do montażu drzwi harmonijkowe.

Należy czerpać z tradycji, nie wolno jednak wciąż tkwić w miejscu i upierać się na rozwiązania, które nie mają już racji bytu. Stare urządzenia są zastępowane przez nowe, drzwi również stają się coraz bardziej funkcjonalne i coraz staranniej wykonane, do tego można zastąpić drzwi wewnętrzne czymś, co oszczędzi miejsce. Oto nowoczesność.

Dodaj komentarz