28 stycznia, 2022

Domy wykonywane z drewna

Domami wykonywanym z naturalnych materiałów interesuję się od dłuższego czasu, ale szczerze przyznać trzeba, że w Polsce jest to mało znana technologia, dlatego też do wyboru mamy bardzo mało firm, które zajmują się takim budownictwem na zgodnie ze światowymi przyjętymi normami dla tego rodzaju obiektów. Na całe szczęście dosyć dobrym przykładem nowoczesnego budownictwa jest firma www.domyheban.pl/ realizująca budowę domów drewnianych zgodnie z obowiązującymi na całym świecie normami.

Budowa z prefabrykantów

Domy realizowane przez tą firmę wykonywane są z prefabrykatów, czyli zgodnie z założeniami tego typu budowy. Oznacza to że dom jest budowany z gotowych już, przygotowanych do użycia elementów, które są na miejscu łączone. Głównym materiałem wykorzystywanym przez firmę jest oczywiście heban, a same sposoby łączenia elementów drewnianych także mogą być w sporym stopniu zróżnicowane. Jest to efekt polityki prowadzonej przez samą firmę. Klienci mają do wyboru łączenia z wykorzystanie gwoździ, specjalnych łączników ale także i elementy te mogą być łączone bez korzystania z takich łączników, wtedy jednak potrzebne są tak zwane przerwy technologiczne.

Hipoalergiczne materiały

Największą zaletą takiej realizacji domków drewnianych jest szybki czas wykonania. W przypadku tych mniejszych, od momentu wybrania projektu, do momentu wprowadzenia się do gotowego już domu, nie wymagającego wielu prac wykończeniowych minąć może dosłownie miesiąc. Nawet te bardziej zaawansowane projekty realizowane są przez firmę w okresie mniej więcej trzech miesięcy. Mało kto zdaje się sprawę z tego, że domy z drewna są domami zdrowymi, w których lepiej poczuć mogą się także alergicy. Warto o tym pamiętać, bowiem w domach drewnianych stosowane są tylko ekologiczne i zdrowe materiały, czego nie można niestety powiedzieć o domach wykonywanych z innych materiałów. W dalszym ciągu istnieje wiele chorób, o których nie do końca wiemy co je powoduje tak więc być może warto jest się zastanowić nad tym, czy mieszkanie w domu wykonanym z nie ekologicznych materiałów jest dobrym pomysłem, czy też może wręcz przeciwnie.

Dodaj komentarz