18 stycznia, 2022

Domki kanadyjskie

wooden-homes-sussian-wood-06Kanadyjskie domki wykonywane w specjalnej technologii zyskują na popularności. Jak można się przekonać na własne oczy coraz więcej osób się do takich konstrukcji przekonuje, bowiem zastosowanie drewna do budowy domu jest o wiele korzystniejsze niż stosownie batonu czy też ceramiki. Materiały te są dosyć ciężkie i nie zawsze zdrowe, natomiast domy heban wykonuje się z ekologicznych materiałów, przynajmniej w przypadku zdecydowanej większości firm, które takie zlecenia realizują. Chodzi mianowicie o firmy które projektują i budują domy kanadyjskie, zgodnie zresztą z odpowiednimi standardami.

Gotowa izolacja

Wszystkie domy drewniane budowane są obecnie ze ścian, które już zawierają w środku specjalne materiały izolacyjne. Ważny jest oczywiście rodzaj zastosowanych materiałów izolujących, może mieć to wpływ na izolację termiczną, czasem też niektóre firmy proponować mogą nie do końca ekologiczne materiały izolujące, ale decyzja należy już do samego właściciela. Konstrukcja takich domów opiera się na specjalnym, drewnianym szkielecie. Drewnianym, w przeważającej większości przypadków. Tutaj także pomiędzy domkami można znaleźć pewne różnice. Niekiedy, pomimo tego że cały dom wykonywany jest z drewna, to jego konstrukcja nośna, na której zresztą opiera się cały budynek wykonywana jest już ze specjalnej stali. K

Metalowy szkielet

onstrukcja taka nie zawsze jest konstrukcja najkorzystniejszą, ale część inwestorów decyduje się właśnie na coś takiego, można wprawdzie w ten sposób uzyskać nieco solidniejszy budynek, ale zwyczajna konstrukcja drewniana jest już sama w sobie na tyle mocna, że zdaniem specjalistów, w ten sposób generujemy jedynie wyższe koszty. Taki wybór jest uzasadniony, jeśli budynek będzie wyposażony w nietypowy dach, który będzie na przykład o wiele cięższy od typowego dachu stosowanego w domkach drewnianych. Takie kwestie mogą zostać ustalone już na etapie przygotowywania projektu budynku mieszkalnego. Konstrukcja szkieletowa z powodzeniem wykorzystywana jest także przy budowie metalowych konstrukcji, takich jak budynki sklepów czy też hale magazynowe lub produkcyjne.

Dodaj komentarz