19 maja, 2022

Domek drewniany

Drewniane domki to nie tylko eleganckie altanki, ale także i domy w których można dosyć wygodnie zresztą przecież mieszkać dosłownie przez cały rok. Za ich wyborem przemawiają nie tylko względy ekonomiczne, których jest tyle, że warto o nich wspomnieć szerzej, ale także kwestie związane z komfortem mieszkania. Wyższy komfort i zdecydowanie wyższy standard to zwykle cele przyświecające inwestorom budującym domki dla siebie. Dlatego należy wspomnieć, że dom heban w pełni wykonany z drewna spełnia takie zalety.

Izolacja akustyczna

Po pierwsze takie domy gwarantują doskonałą wręcz izolację akustyczną nie osiągalną dla tradycyjnego budownictwa, chyba że znaczącym nakładem kosztów, na co nie każdy kto buduje swój własny dom może sobie przecież pozwolić. Jest to w pierwszej kolejności izolacja zewnętrzna, tak więc do środka domu nie dochodzą typowe hałasy z zewnątrz, zwłaszcza jeśli zastosuje się odpowiednie okna, znacznie izolujące hałasy. Oznacza to większy komfort codziennego życia, ale także i lepsze warunki dla zdrowego snu, co ma przecież wpływ na nasze zdrowie. Do tego dochodzi jeszcze izolacja wewnątrz samego domu, zarówno pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami, jak i pomieszczeniami, pomimo tego, że są to ściany dosyć cienkie, i na pierwszy rzut ona nie posiadające takich właśnie właściwości, co może być jednak w sporym stopniu mylące, jak widać.

Brak standaryzacji

Kolejna zaleta jaką mają domy heban jesDomek drewnianyt mniejsza masa własna. Oznacza to oszczędności przy budowie samego domu, przy wykonywaniu prac ziemnych, czy nawet budowie dachu. Oczywiście technologia ta ma pewne ograniczenia, jak na razie jej największą wadą jest niewielka jeszcze niestety popularność, tak więc w przypadku niektórych materiałów chociażby izolacyjnych, nie ma jeszcze dokładnie określonych standardów, toteż najlepiej jest przy budowie takowych domów korzystać z usług firm, które realizują całe przedsięwzięcie samodzielnie, jak to się mówi od A do Z. W innych przypadkach brak standaryzacji może się nieco przełożyć na koszty budowy takiego typu domku.

Dodaj komentarz