19 maja, 2022

Dlaczego warto stosować lustra drogowe i przemysłowe?

Dlaczego warto stosować lustra drogowe i przemysłoweMożemy je zobaczyć na skrzyżowaniach dróg, wyjazdach z parkingów, czy posesji, przy przystankach komunikacji miejskiej, które są położone na łukach dróg, a nawet na drogach wewnętrznych w dużych zakładach produkcyjnych.

Lustra drogowe muszą spełniać warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2004 roku. Na drogach mogą znaleźć się lustra okrągłe, w Rozporządzeniu oznaczone kodem U-18a lub lustra prostokątne, oznaczone kodem U-18b. Lustra muszą być zamocowane na wysokości min. 2,0 m od poziomu chodnika.

Specjalne lustra przemysłowe mają za zadanie zwiększać bezpieczeństwo pracowników w halach fabrycznych, czy magazynach.

Szczególnie ważne są w miejscach, gdzie użytkowane są wózki widłowe. Kiedy wybieramy lustra przemysłowe, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko ich przeznaczenie, ale również zakres pola widzenia, odległość obserwacji i materiał zwierciadła. Jeśli lustro ma być zamontowane na zewnątrz, powinniśmy sprawdzić, czy będzie ono odporne na promieniowanie UV, wilgoć oraz ujemne temperatury. Będziemy mieć wówczas pewność, że lustro będzie mogło nam służyć przez długie lata. Dom powinien być naszym bezpiecznym schronieniem, do którego wracamy każdego dnia, stoczywszy kolejną małą „bitwę o przetrwanie” w szkole czy miejscu pracy. Powinien być jednocześnie przestrzenią, za którą zaczynamy tęsknić również wtedy, gdy wybieramy się w wakacyjną podróż. Powinniśmy móc stworzyć w nim własny świat, gdy ten na zewnątrz nie spełnia naszych oczekiwań. Możemy to zrobić między innymi dzięki tapetom, które jak chyba żaden inny element wystroju wpływają na atmosferę danego wnętrza. Być może naszym wielkim marzeniem jest udać się na wyprawę do egzotycznych krajów i zanurzywszy się w bogactwie tamtejszych doznań już nigdy nie powrócić do szarej nadwiślańskiej codzienności. Na drodze do realizacji podobnych planów często stają kwestie finansowe, zobowiązania zawodowe albo rodzinne czy zbyt mocne mimo wszystko zakorzenienie w europejskiej kulturze. W jakimś stopniu możemy jednak spełnić nasze marzenie, ozdabiając ściany salonu lub sypialni tapetą w orientalne motywy, dzięki której choć na chwilę przeniesiemy się do wnętrza bajecznego pałacu czy nawet „tylko” na znaną z ekranizacji powieści Jane Austen sielską angielską prowincję. Możliwości tapet są pod tym względem praktycznie nieograniczone.

Dodaj komentarz