19 maja, 2022
Co kierowca powinien ubezpieczyć?

Co kierowca powinien ubezpieczyć?

Kierowca musi zakupić ubezpieczenie OC, ponieważ tego wymagają od niego odpowiednie przepisy prawa. Nie da się po prostu tego obejść, a próba skończy się poważnymi konsekwencjami prawnymi. Na rynku istnieje jednak masa różnych ubezpieczeń, które można mieć, ale nie ma takiego przymusu. Na co warto zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie kierowcy i pasażerów

Najważniejszy w samochodzie jest oczywiście kierowca i równie ważni są jego pasażerowie. By byli bezpieczni, a przynajmniej by w razie szkody straty zostały zrekompensowane, warto jest postarać się o ubezpieczenie nnw online dla kierowców. Ubezpieczenie to obejmuje także pasażerów, dzięki czemu w razie jakiegoś wypadku i uszkodzenia ciała wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego dostaną odpowiednie odszkodowanie. Co istotne, dotyczy to także zdarzeń, które będą miały miejsce wokół samochodu, przy wsiadaniu do niego lub w wyniku działania osób trzecich w związku z samochodem.

Assistance

Bardzo ważne ubezpieczenie samochodu to ubezpieczenie Assistance. Jego zadaniem jest wyratowanie nas w sytuacji, kiedy samochód odmówi posłuszeństwa. Nie ma tutaj znaczenia, czy stało się tak w wyniku wypadku, awarii czy nieuwagi kierowcy, który po prostu zapomniał zatankować. Dobre Assistance będzie miało dla nas także samochód zastępczy albo możliwość spędzenia nocy w hotelu w oczekiwaniu na naprawę pojazdu w pobliskim warsztacie, gdzie odholowano samochód.

Mini OC i klasyczne autocasco

Warto jest ponadto posiadać ubezpieczenie samochodu, które zapewni nam wypłatę pieniędzy sytuacji, kiedy samochód zostanie ukradziony lub uszkodzony i nie będzie winnego takiego zdarzenia. W przeciwnym razie wszystkie szkody będziemy musieli ponosić z własnej kieszeni. Ubezpieczenie AC bywa dość drogie, więc jeśli ktoś jest pewny swoich umiejętności i jeździ bezszkodowo, może zdecydować się na bardzo tanie ubezpieczenie mini autocasco. Takie ubezpieczenie pozwoli nam na uzyskanie odszkodowania tylko przy całkowitym zniszczeniu pojazdu, nie zapłaci za drobne problemy, ale za to jest naprawdę dużo tańsze.

Gdzie się ubezpieczyć? Poszukiwania proponujemy rozpocząć od strony https://mtu24.pl/ .

Dodaj komentarz