25 czerwca, 2022

Budujemy dom

Budując dom, warto także pomyśleć o ogrzewaniu. W tym materiale przedstawiamy sposoby, jak na tym oszczędzić!
Budujemy dom

Odpowiednia izolacja

Dzięki temu dłużej zachowuje swoje właściwości izolacyjne i chroni inne warstwy przed działaniem płomieni przez określony czas. Ocieplenie dachu tego rodzaju płytą eliminuje możliwość wystąpienia kosztownych i trudnych w naprawie błędów wykonawczych. Podczas pracy, która jest dużo szybsza w porównaniu do montażu innych materiałów termoizolacyjnych, można także zrezygnować z deskowania.Na pewno warto wybrać firmę, która od 2003 roku tworzy produkty i dostarcza rozwiązania związane z produkcją płyt warstwowych. Jest to możliwe dzięki użyciu linii do produkcji płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym, która jest jedną z najbardziej zaawansowanych i najnowocześniejszych technologicznie linii w Europie. Oprócz płyt warstwowych firma Gór Stal zajmuje się produkcją paneli termoizolacyjnych termPIR, stosowanych powszechnie do lekkiej obudowy hal przemysłowych, magazynowych, produkcyjnych, budynków administracyjnych, mroźni oraz chłodni. Sezon jesienno-zimowy w pełni – nadszedł czas długich wieczorów spędzanych w domu przy gorącej herbacie. I choć wielu z nas lubi jesienną aurę, to konieczność ogrzewania domów i mieszkań, a co za tym idzie – wyższe rachunki, mogą nam popsuć dobry nastrój.

Co zrobić, by oszczędzić na ogrzewaniu?

Jest na to kilka sprawdzonych sposobów! Warto wiedzieć, że koszty ogrzewania to w przypadku domu jednorodzinnego 70%, a nawet 80% całkowitych wydatków na eksploatację. Dostosuj temperaturę w pomieszczeniach do ich przeznaczenia i pory dnia. Nie w każdym pomieszczeniu w domu czy w mieszkaniu spędzasz tyle samo czasu. Takie rozwiązanie może wydawać się mało znaczące w kontekście ponoszonych kosztów. Jednak regulując temperaturę w pomieszczeniach możesz zaoszczędzić nawet 46% zużywanej energii cieplnej, a zdaniem ekspertów obniżenie temperatury tylko o 1°C może zmniejszyć zużycie ciepła o 6% w skali sezonu grzewczego. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze.

Pompa ciepła

Kolejnym sposobem na oszczędzenie na ogrzewaniu w domu jest pompa ciepła. Co istotne, to rozwiązanie cechuje się  wysoką efektywnością. Warto dodać, że może posłużyć także do schłodzenia budynku w okresie lata.

Sprawdź też https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/

Dodaj komentarz