25 czerwca, 2022

Brama skrzydłowa – wybieramy napęd – jak zrobić to mądrze?

Brama skrzydłowa – wybieramy napęd – jak zrobić to mądrzeJeden z najprostszych do zmierzenia parametrów – każdy siłownik ma w swojej katalogowej karcie podaną maksymalną długość skrzydła, które będzie kompatybilne z jego działaniem.

Przykładowo Nice WINGO2024 ma siłowniki montowane na skrzydłach, których długość zawiera się w przedziale do 2 metrów. Kolejna ważna rzecz – rodzaj wypełnienia w konstrukcji skrzydła. Zabudowane w pełni blachą albo sztachetami skrzydła będą mocno podatne na silniejsze boczne podmuchy wiatru. Siła wiatru będzie przenoszona na korpus siłownika. W skrajnych sytuacjach może to prowadzić do połamania. Aby sobie tego oszczędzić, trzeba wykorzystać dłuższe i mające mocniejszy charakter modele siłowników. Skrzydło 2 metrowe wypełnione blachą – warto w tym przypadku wykorzystać zestaw WINGO3524 do długości skrzydła 3,5 metra. Następna sprawa do zapobiegania negatywnym skutkom oddziaływania wiatry będzie elektrozamek. Trzyma on bramę w pozycji zamkniętej – polecamy tu urządzenie PLA10.

Zanim kupimy elektrozamek warto będzie przekonać się czy centrala w siłownikach ma dedykowane wyjście, by obsłużyć to urządzenie.

Tutaj dobrze będzie zwrócić się do firmy, która była odpowiedzialna za stworzenie konkretnej bramy. Producenci znają ciężar skrzydeł. W sumie każdy napędowy zestaw ma określony ciężar maksymalny dla jednego skrzydła. Nie można montować siłownika, jeżeli nie mamy określonych możliwości granicznych w dokumentacji technicznej. Najbezpieczniejszy zapas na poziomie 25% – taki najlepiej zastosować. Dzięki temu na pewno przekładnia siłownika będzie funkcjonowała dłużej.Użytkowanie Zestawy automatyki dzielimy na dwa tryby jeśli chodzi o pracę. Chodzi o pracę przydomową oraz pracę intensywną. W drugim przypadku mowa o więcej niż 50 cyklach w ciągu doby. Na przykład w przypadku wspólnot mieszkaniowych oraz parkingów, taka ilość cykli jest normą w czasie krótszym niż godzina. Pozostaje zatem wykorzystać siłowniki na napięcie o wartości 24V. Wewnętrzne elementy tworzy się w nich z bardzo wytrzymałych na duże obciążenia komponentów. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz