18 stycznia, 2022

Bonusy do kart kredytowych – czym kuszą swoich klientów banki?

Bonusy do kart kredytowych - czym kuszą swoich klientów banki?Rynek kart kredytowych jest tak samo obszerny jak branża bankowa. Zdecydowana większość banków działających w Polsce posiada w swojej ofercie tzw. kredytówki. Dlatego w celu skłonienia potencjalnych klientów do skorzystania z takiej karty banki oferują ciekawe bonusy.

Programy lojalnościowe

Banki za płatności przy użyciu kart kredytowych mogą naliczać punkty u partnerów programu. Punkty są też naliczane za płatności w punktach usługowych, m.in. w restauracjach, barach i kawiarniach czy za płatności w sklepach internetowych. Zebrane punkty można wymienić na atrakcyjne nagrody w programie lojalnościowym.

Słowem, im częściej karty kredytowe są wykorzystywane przez klientów przy realizacji transakcji w sklepach stacjonarnych i internetowych czy w punktach usługowych, tym więcej korzyści można osiągnąć z programu lojalnościowego.

Cashback do karty

Innym przykładem bonusu do karty kredytówki jest oferowanie przez bank klientowi usługi cashback, czyli zwrotu części wydatków poniesionych przy użyciu karty. Może być to niewielka część wydatków, np. 1 proc. transakcji w określonych punktach handlowych i usługowych. Zwrot pieniędzy w ramach cashback może być limitowany, czyli na przykład karty kredytowe nie pozwalają na uzyskanie z takiego programu więcej niż 300 zł miesięcznie.

Darmowe ubezpieczenie do karty

Kolejnym bonusem, jaki bank może zaoferować w parze z kartą kredytową, będzie darmowe ubezpieczenie. Zakres ochrony ubezpieczeniowej dla posiadacza kredytówki może być różny, w zależności od banku i rodzaju posiadanej karty. Najczęściej mamy przy tym do czynienia z ubezpieczeniem samej karty, które obejmuje ubezpieczenie na wypadek utraty karty i jej bezprawnego użycia, albo kradzieży pieniędzy wypłaconych z bankomatu.

W szerszym zakresie działa pakiet polis ubezpieczeniowych dodawanych do kart kredytowych. Mogą to być ubezpieczenia turystyczne, które obejmują ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży, ubezpieczenie bagażu, assistance na wakacjach czy ubezpieczenie NNW.

Słowem, wybierając kredytówkę w banku, warto sprawdzić, jakie bonusy oferują do niej wystawcy karty.

Dodaj komentarz