24 stycznia, 2022

Bateria do kuchennych zadań specjalnych

Bateria do kuchennych zadań specjalnychRóżnorodne wymiary i kształty przedmiotów, które zmywamy lub napełniamy wodą sprawiają, że bateria kuchenna powinna przede wszystkim być możliwe elastyczna względem naszych potrzeb i zapewniać szeroki zakres ruchów.

Jednym z podstawowych elementów funkcjonalnej baterii zlewozmywakowej jest obrotowa wylewka, która umożliwia bezproblemowe włożenie do zlewu dużego przedmiotu lub kierowanie strumienia wody do wybranej komory. Bardzo przydatny jest również wyciągany natrysk, który ułatwia dokładne opłukanie nawet wyjątkowo nieporęcznych garnków lub napełnienie wiadra czy konewki. Doskonale sprawdza się on szczególnie w przypadku zlewów z niewielką komorą, która istotnie ogranicza możliwość operowania przedmiotami – dodaje ekspert.

Ważna jest także wysokość baterii – gdy wynosi ona 310-350 mm, zminimalizowane zostaje ryzyko rozchlapywania wody, ale komfort prac w obrębie strefy zlewozmywakowej jest wciąż zachowany.

Innym bardzo ciekawym estetycznie i jednocześnie zwiększającym funkcjonalność rozwiązaniem w strefie zmywania jest armatura z bocznym uchwytem. – W zależności od specyfiki przestrzeni, wybierać można między modelami z dźwignią uniesioną ku górze lub uchwytem boczno-skośnym, w którym przepływ otwierany jest do dołu. akie rozwiązanie nie tylko wygląda elegancko i nowocześnie, ale również zwiększa komfort użytkowania, zapewniając płynną i wygodną regulację strumienia – tłumaczy ekspert. Ze względu na to, że odpowiednie doświetlenie strefy zmywania to podstawa, na potrzeby kuchni, w których zlew znajduje się bezpośrednio pod oknem, stworzone zostały baterie ze składanym wylotem, dzięki któremu armatura nie blokuje otwierania skrzydła na pełną szerokość.

Dodaj komentarz