Wybieramy wypożyczalnię samochodów

Wybieramy wypożyczalnię samochodówSamochód to ogromna wygoda. Nie zawsze jednak mamy możliwość korzystać z własnego auta. Na szczęście dzisiaj mamy do dyspozycji wypożyczalnie samochodów, które idealnie sprawdzają się w przypadku podróży biznesowych czy wakacyjnych wyjazdów. Na mapie Polski miejsc takich nie brakuje. Wiele osób zapyta więc o czym pamiętać, aby postawić na solidną wypożyczalnię, która na pewno nas nie zawiedzie.

Jak wybrać samochód?

Wypożyczalnia samochodów w Warszawie jest niejedna. Podobnie jest w innych dużych miastach Polski. Dlatego warto porównywać między sobą oferty poszczególnych miejsc. Co brać pod uwagę? Przede wszystkim posiadaną flotę pojazdów. Sprawdźmy czy wypożyczalnia w ogóle posiada interesujące nas samochody. Warto pamiętać, że na rynku działają wypożyczalnie specjalizujące się w pożyczaniu samochodów dostawczych, jak i te, które oferują pojazdy osobowe, np. Best-rent. Nie bez znaczenia jest stan techniczny oferowanych samochodów. Podstawą są oczywiście aktualne przeglądy techniczne, bez których żaden samochód nie ma nawet prawa wyjechać na ulice. Dobrze spytać o wiek auta i sprawdzić jego przebieg. Im starszy samochód i im więcej kilometrów na liczniku, tym większe ryzyko awarii.

Obsługa w wypożyczalni

Pod uwagę warto wziąć podejście do klienta. Jeśli już na początku czujemy się lekceważeni i zbywani, lepiej poszukać innej wypożyczalni. Zwłaszcza, że naprawdę jest w czym wybierać. Ogromne znaczenie ma spisanie umowy. UWAGA: jeśli pracownik proponuje nam pożyczenie samochodu „na lewo”, powinniśmy uciekać gdzie pieprz rośnie. Zgoda na takie warunki to największy błąd, jaki tylko można popełnić. W umowie jasno muszą zostać określone między innymi:

  • należność za wypożyczenie auta;
  • czas, na jaki wypożyczamy samochodów;
  • koszty, jakie ponosi osoba wypożyczająca.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do zapisów umowy, należy od razu je sygnalizować, wyjaśniać, a nieraz negocjować ich zmianę. Pożyczenie samochodu to bowiem nie kupno długopisu za dwa złote. Warto pamiętać, że źle wybrana wypożyczalnia może oznaczać naprawdę poważne kłopoty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *