Skóra atopowa

Skóra atopowa

Atopowe zapalenie skóry dotyka nawet dziesięć procent wszystkich dzieci. Większość z nich pierwsze objawy ma już w pierwszym roku życia, które jeśli nie zastosuje się odpowiedniej pielęgnacji i leczenia, bardzo szybko się rozwijają.

Atopowe zapalenie skóry to choroba przewlekła, której podłożem są uczulenia. Wiążę się też z nieprawidłowym działaniem układu odpornościowego oraz zaburzeniem mechanizmów ograniczających nadprodukcje przeciwciał. To także choroba dziedziczna. Jeśli którykolwiek z rodziców cierpi na AZS, to szansa, że schorzenie to dotknie także dziecko, wynosi od dwudziestu do czterdziestu procent.

Pierwsze objawy AZS to niezwykle sucha skóra, silny świąd i zaczerwienienia, która pojawiają się w formie plackowatej

To widomy znak, że należy natychmiast udać się dermatologa, który potwierdzi lub obali naszą diagnozę i wyeliminuje alergen. Kiedy AZS atakuje w późniejszym wieku, to możemy zaobserwować bardzo widoczne zmiany skórne, które umiejscawiają się głównie na stawie łokciowym i pod kolanami. Mogą też występować na grzbietach rąk oraz nóg i na głowie, zwłaszcza na jej owłosionej części.

Więcej na https://www.nowafarmacja.pl/atopowe-zapalenie-skory-azs-luszczyca-2

To sygnał, że powinniśmy zacząć staranniej dbać o skórę dziecka i jego najbliższe otoczenie

Pierwszym krokiem jest nabycie odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Przydadzą się emolienty oraz bawełniane ręczniki. Konieczny będzie krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę. Posłuży on do codziennej pielęgnacji skóry i wspomoże jej nawilżanie. Kremy tego typu skutecznie ujędrniają wysuszoną skórę i tworzą na jej powierzchni specjalny płaszcz lipidowy. Dzięki niemu wilgoć nie ulatuje tak szybko, a szkodliwe substancje nie wnikają wewnątrz skóry. Efektem skóra wydaję się lepiej odżywiona, gładsza i zdrowsza. Dodatkowo specyfiki tego typu przynoszą natychmiastową ulgę, dzięki czemu dziecko nie drapie i nie powoduje kolejnych uszkodzeń skóry.

Niezwykle ważne jest też, aby w trakcie codziennej kąpieli stosować tylko te kosmetyki, które łatwo się wchłaniają i nie powodują przesuszenia skóry. Najkorzystniej jest stosować tylko produkty oparte na bazie naturalnych składników. Bez zbędnych chemicznych konserwantów oraz substancji zapachowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *